Антикорупційні заходи

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією. Пропонуємо добірку тематичних відео для вчителів. Їх можна показувати на уроках на тему антикорупції. Проте вони будуть корисними не тільки в день боротьби з корупцією, а й для інших позакласних заходів протягом року.

Добірку активностей для антикорупційного уроку дивіться за цим посиланням

НАБІР ІНСТРУМЕНТІВ ДЛЯ РОБОТИ З МОЛОДДЮ 1.0 читати

Як ми отримали гручитати тут

Як ми грали в антикорупційну мафію читати тут, також тут, або тут

Антикорупційні заходи з педагогами — Гра "(Не)підкупність"

ПРАКТИКИ ДЛЯ ШКОЛИ

Підключайтесь та завантажуйте!

Пропонована добірка антикорупційних інструментів надасть можливість учительству разом з учнівством зробити перші кроки протидії корупції у нашому житті ще зі школи. І зробити ці кроки буде надзвичайно легко та захопливо, адже ми пропонуємо змінювати свідомість і змінювати країну через гру.


Цей набір антикорупційних інструментів «на різні смаки» дає можливість «зарядитися» проти корупції та «зарядити» інших.

frame_10_1.png

Інтелектуальна антикорупційна гра у форматі «Що? Де? Коли?»


Інтелектуальна гра, яка мотивує людей цікавитись антикорупційною тематикою. Питання побудовані таким чином, щоб слухачі/-ки застосовували уважність та критичне мислення для пошуку відповідей на запитання щодо протидії корупції.

Завантажити інструмент

frame_10.png

Антикорупційна «Мафія» (місто проти корупції)


У грі учасницям/-кам пропонується стати жителями міста N, у якому, як і в реальному житті, є порядні люди

і безпринципні корупціонери. Завдання містян – виявити корупціонерів і запроторити до в'язниці. Гра створена

за мотивами класичної гри «Мафія».

Завантажити інструмент

frame10_2.png

Антикорупційні сценарії


Пропонується 20 життєвих корупційних ситуацій (в університеті, в лікарні, при влаштуванні на роботу) та чотири можливі варіанти дій до кожної – від дещо корупційних варіантів до максимально доброчесного.

Завантажити інструмент

frame_11_2.png

Антикорупційний квест


Антикорупційний квест представлений у трьох форматах – лінійний, QR-квест і вебквест – та максимально адаптований для проведення в різних матеріально-технічних та освітніх умовах. Командам пропонуються ситуації,

які ілюструють корупційні явища і передбачають вибір стратегії поведінки. Обрання неправильної стратегії поведінки веде команду хибним маршрутом, що збільшує кількість локацій, які мають пройти учні й учениці.

Завантажити інструмент

frame11_0.png

Антикорупційні уроки


Комплект матеріалів для використання у 9 – 11 класах – збірка, що містить 7 антикорупційних уроків і робочий зошит для учнівства. Уроки послідовно знайомлять з темою корупції, навчають ідентифікувати її прояви та вчать приймати доброчесні рішення. Кожний з уроків містить 5 кроків, а методичні коментарі допоможуть педагогам більш ґрунтовно обговорити з учнівством запропоновані ігри, вправи та ситуації. Окрім того, кожний урок має додатки, які доречно використовувати як роздатковий матеріал під час опрацьовування з учнівством певних завдань, якщо діти не мають робочого зошита.

Завантажити інструмент

frame_11_1.png

Онлайн-гра «(Не)підкупність»


Симулятор життя в Україні, розроблений на базі типових ситуацій, які можна вирішити чесно і законно або…

не дуже. Вирішуючи ситуації, пов’язані з викладачами/-ками, житлово-комунальним комплексом, органами правопорядку, лікарями, бізнесовими питаннями, ви зможете оцінити СВІЙ РІВЕНЬ корумпованості.

Зіграти

i1.png

Організуй свій захід

Покрокова інструкція, як організувати захід, який об’єднає людей навколо спільних цінностей та інтересів. Пропонуємо інструмент для створення майданчика для знайомства та взаємодії, для формування мережі зв’язків серед однодумців та обміну ідеями. Спробуйте підготувати та провести власний захід у вашій громаді, аби, наприклад, захистити місцевий парк, підтримати мир або подолати корупцію.

Завантажити інструкцію

Завантажити інформаційний буклет про інструменти

Завантажити методичні рекомендації щодо інструментів

Рекомендуємо ознайомитись із ресурсом #освітабезкорупції Вчись і навчай доброчесності за покликанням